زندگینامه کاوه یغمایی

برگه

كاوه يغمايي در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد ، او بزرگترين فرزند كوروش يغمايي است ، كاوه از كودكي مشغول به فراگيري موسيقي بود و علاقه ي فراواني نشان مي داد . او در سن ۸ سالگي توسط پدر و مادرش وارد هنرستان عالي موسيقي ايران شد ، ساز اول كاوه پيانو بود كه نزد خانم ” نوين افروز ” آموزش مي گرفت . سه سال بعد از انقلاب اسلامي در ايران ، هنرستان عالي موسيقي توسط دولت بسته شد . با توجه به شرايط سخت ، كاوه فراگيري موسيقي را توسط پدر و عموهايش (كامران و كامبيز) ادامه داد . در اين زمان او شروع به يادگيري استايلي كرد كه در هيچ مدرسه اي تدريس نمي شد . اين استايل ” پروگرسيو راك ” بود . كاوه تصميم گرفت كه گيتار الكتريك را بصورت حرفه اي شروع كند ، چند سال بعد ، هنرستان موسيقي با محدوديتهاي خاصي مجدداً بازگشائي شد .

كاوه دوباره به هنرستان رفت تا تحصيلات خود را بصورت آكادميك ادامه دهد . در اين زمان نام ” هنرستان عالي ” به ” هنرستان سرود و آهنگهاي انقلابي ” تغيير يافت .
او در سال ۱۳۶۸ از هنرستان فارغ التحصيل شد و در همان سال اولين كار هنري خودش را در آلبوم پدرش بنام ” ديار ” به ثبت رساند . اين اولين آلبوم كوروش يغمايي بعد از ۱۰ سال بود ، كاوه تحصيلات خود را در رشته ي گيتار كلاسيك در ” دانشگاه آزاد اسلامي ” ادامه داد ، كاوه نه تنها براي خودش ، بلكه براي خوانندگان و موزيسينهاي ديگر نيز آهنگسازي و تنظيم كرده است ، اولين كنسرت رسمي خود را در سال ۱۳۷۳ در فرهنگسراي بهمن اجرا نمود كه اين اولين كنسرت گيتار در ايران بعد از انقلاب اسلامي بود ، كاوه در تنها ” جشنواره پاپ ايران ” تا به امروز ، ستاره ي طلائي بهترين گروه را از آن خود كرد ، ” گروه كاوه ” تنها گروه راك بود كه با مجوز رسمي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كنسرت اجرا مي كرد . اين گروه تا كنون بيش از پنجاه اجرا داشته است.

كاوه در سال ۱۳۸۲ اولين آلبوم خودش ” مترسك ” را در ايران پخش كرد ، كه اين آلبوم تا مدتها پرفروش ترين آلبوم ايران بود ، او پس از پخش آلبوم خود ، ۲ شب متوالي در سالن ميلاد تهران كنسرت برگزار كرد كه با استقبال زيادي روبرو شد و براي اولين بار در ايران اين كنسرت را بصورت حرفه اي بر روي DVD ضبط و پخش كرد .

كاوه در سال ۱۳۸۴ پايه گذار واحد گيتار الكتريك در دانشگاه علمي و كاربردي ايران شد و در سال ۱۳۸۵ تصميم گرفت كار خودش را به خارج از ايران گسترش بدهد ، كه نتيجه ي آن پخش موفق آلبوم ” سكوت سرد ” ” Cold Silence ” در سال ۱۳۸۶ در سراسر جهان بوده است .

 

( در حال تکمیل شدن )